Czas przejść na LCD!

Technologia kineskopowa zapewniała rozrywkę przez wiele dziesięcioleci. Dzisiaj ostatnimi zabytkami przestarzałej technologii są monitory komputerowe. Mimo że wiele osób nie chce ich nawet za darmo, mają dwie zalety nad nowymi, ogromnymi ekranami LCD. Po pierwsze, odwzorowują kolory o wiele lepiej, niż tanie modele LCD. Drugą i ostatnią zaletą będą doskonałe kąty widzenia – bolączka szczególnie dotykająca monitory w laptopach. Na tym kończą się ich zalety – dlatego chyba większość osób (chociaż niekoniecznie firm), zdecydowało się na na przejście na nową technologię – ekranów LCD.

Monitory różnią się różnymi parametrami – przede wszystkim ceną. Czy warto inwestować w monitor za kilka tysięcy, jeśli ma służyć tylko do przeglądania internetu? Z pewnością będzie to marnotrawstwo pieniędzy. Dla zwykłego użytkownika wystarcza tani monitor z diodami led, które czerpią niewiele energii. Podobnie jest z zastosowaniami biurowymi – monitor do biura musi czerpać niewiele prądu i nie męczyć oczu – wszak wpatrujemy się w niego przez wiele godzin dziennie. [hasła pokrewne:medycyna estetyczna rzeszów, Fotograf Poznań, szpital orłowskiego poród ]

Najbardziej wymagającą grupą odbiorców są graficy komputerowi oraz fotografowie. Monitor dla takiej osoby musi ukazywać pełną paletę kolorów. Zwykle sprzedawane są one z kalibratorami – które umożliwiają uzyskanie takiego samego wyglądu na monitorze oraz na wydruku.

Czy warto inwestować w matrycę Full HD? W dzisiejszych czasach ten standard obsługiwany jest przez większość urządzeń – zatem na takim monitorze będziemy mogli cieszyć się doskonałą jakością. Obraz będzie ostrzejszy, a my będziemy mogli umieścić na ekranie więcej elementów. Monitor nie powinien być zbyt duży, szczególnie jeśli mamy niewielkie biurko i nie można go odsunąć. Do standardowego użytku sprawdzają się ekrany od czternastu do dwudziestu kilku cali. Ważny jest również czas reakcji – szczególnie jeśli komputera używamy głównie do relaksu przy grach i oglądaniu filmów. Najlepiej sprawdza się matowa matryca – która pozwala na pracę w jasnym pomieszczeniu.

Powiązane tematy z artykułem: medycyna estetyczna rzeszów szpital orłowskiego poród włośniki