Jak wybrać odpowiedni laptop

Jeszcze do niedawna użytkownik, który chciał kupić komputer osobisty, musiał wybierać – czy woli komputer stacjonarny, czy o wiele droższy, ale mobilny laptop. Obecnie taki wybór łatwo rozstrzygnąć – ceny laptopów są bardzo niskie, a osiągami dorównują one komputerom stacjonarnym. Pamiętajmy jednak że komputer stacjonarny będzie zawsze wydajniejszy od laptopa w tej samej cenie. Laptop ma wiele zalet – jest przenośny, nie trzeba dokupywać do niego akcesoriów takich jak klawiatura czy monitor, ponieważ te elementy są wbudowane. Pomału upada też mit mówiący o tym że laptopa nie można rozbudować o nowe podzespoły tak jak komputera stacjonarnego. Nawet średnio zaawansowany użytkownik będzie umiał wymienić dysk twardy oraz pamięć ram. Wymiana procesora, napędu płyt czy innych podzespołów to już zadanie dla firmy zajmującej się fachową naprawą komputera.
Laptopy dzielą się na różne grupy przeznaczone dla różnych konsumentów. Do pracy biurowej oraz przeglądania internetu i prostych gier posłużą nawet najtańsze komputery przenośne. Nie jest konieczna dla nich świetna karta graficzna czy wyśrubowany procesor. Wyposażone są przeważnie w zintegrowaną kartę graficzną. [podobne: medycyna estetyczna rzeszów, Fotograf Poznań, szpital orłowskiego poród ]
Praca w zaawansowanych programach – na przykład do tworzenia grafiki trójwymiarowej wymagają już lepszej konfiguracji sprzętowej. Przydatna będzie duża ilość pamięci ram, wysokie taktowanie procesora oraz karta graficzna wspomagająca renderowanie scen.
Osobną kategorią komputerów przenośnych są laptopy do gier. Aby zagrać w najbardziej wymagające pozycje potrzeba jeszcze lepszego laptopa niż do grafiki trójwymiarowej. Montowane są w nich układy graficzne z najwyższej półki, pojemne i szybkie dyski oraz nowoczesne pamięci ram.
Istnieją jeszcze laptopy, które bardzo łatwo przenosić, ponieważ wyróżniają się bardzo małymi wymiarami. Komputery te posiadają ekran o przekątnej do dwunastu cali, pojemną baterię i są doskonałe do przeglądania porannych newsów w drodze do pracy. Ich wady to słaby procesor, brak napędu DVD, niewielka klawiatura. Podsumowując – zostały one stworzone, głównie do przeglądania stron internetowych.

Powiązane tematy z artykułem: medycyna estetyczna rzeszów szpital orłowskiego poród włośniki