Który rodzaj telewizora wybrać?

Na rynku można dostać mnóstwo różnych telewizorów, która cechuje odmienna technologia użyta do wykonania ekranu. Możesz zatem wybierać spośród telewizorów LCD, LED, plazmowych oraz OLED. Która z tych technologii jest najlepsza? W tej sytuacji nie można tego jednoznacznie ocenić. Telewizory LCD są już nieco przestarzałe i dają kiepski obraz. Plazmowe spisują się nieco lepiej, ale wymagają zacienionego pomieszczenia. Telewizory OLED niemal nie mają wad poza jedną – niezwykle wysoką ceną. Wynika z tego, że najlepszym wyborem jest zakup telewizora LED, łączącego w sobie zalety różnych technologii i stosunkowo niedrogiego.

Telewizory typu LED to unowocześniony sprzęt LCD, dzięki któremu możemy zaoszczędzić na prądzie, i oglądać jeszcze lepszy obraz.

Istnieją dwa typy podświetlania ekranu – krawędziowy, który pozwala na uzyskanie mniejszej grubości samego telewizora, oraz podświetlenie tylne, wpływające nieco na brzydszy wygląd. Ten drugi rodzaj podświetlenia pozwala na uzyskanie lepszego obrazu i głębszej czerni. Kontrast uzyskiwany w tym typie ekranu jest wyższy niż w drugim przypadku. [podobne: medycyna estetyczna rzeszów, Fotograf Poznań, szpital orłowskiego poród ]

Inne funkcje telewizora LED, na które warto zwrócić uwagę, to na przykład karta LAN – dzięki której będzie można oglądać filmy z youtube bez kabli. Bardzo przydaje się wbudowany dysk twardy – dzięki któremu istnieje możliwość nagrania filmów bądź stron internetowych. Można na niego wrzucić także filmy w innych formatach. Telewizor LED powinien obsługiwać także karty pamięci oraz dyski zewnętrzne, dając możliwość szybkiego przenoszenia danych.

Można spierać się, czy telewizor LED powinien mieć wbudowane głośniki. W praktyce okazuje się, że niemal każdy telewizor tego typu posiada głośniki… z których nie korzystamy. Zwykle podłączany jest do zestawu głośnikowego o przestrzennym lub stereofonicznym dźwięku, dzięki któremu uzyskujemy najlepszy możliwy odbiór. Nawet najszczersze zapewnienia producenta o jakości dźwięku, oferowanego przez telewizor, powinny być traktowane z przymrużeniem oka. Do uzyskania prawdziwego stereo musisz mieć osobne kolumny.

One thought on “Który rodzaj telewizora wybrać?

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: medycyna estetyczna rzeszów szpital orłowskiego poród włośniki