Rewolucje w telewizji

Telewizory to sprzęt, który ulega rewolucji bardzo rzadko. Przez wiele lat używaliśmy zwykłych ekranów kineskopowych, a po następującej po niej technologii LCD była długa pustka. Obraz telewizora LCD nie jest najwyższej jakości – kolory są często nienaturalnie przejaskrawione, a czerni brakuje głębi. Już niedługo nasze telewizory będą mogły być o wiele cieńsze i z doskonałym odbiorem. Do sklepów wkracza drobnymi kroczkami technologia OLED.

Telewizory OLED zostały zbudowane dzięki wynalezieniu nowej diody LED – która łączy w sobie trzy kolory. Jest ona nałożona na materiał organiczny, dzięki któremu zyskują nową, nigdy nieznaną funkcjonalność.

Ekrany, które znamy do tej pory, mają jedną zasadniczą wadę. Muszą być płaskie i nie można modyfikować ich kształtu – materiałem bazowym jest szkło. W ekranie OLED takie ograniczenie nie występuje. Dzięki temu możliwe jest stworzenie zupełnie nowych urządzeń – które do tej pory były w sferze Science Fiction. Wyobraź sobie komputer, który możesz zwinąć jak gazetę i wrzucić do plecaka. Ta technologia może służyć także do zrobienia supercienkiego, zwijanego w rurkę telefonu. Nie stanowi problemu stworzenie ekranu wszywanego w odzież – na przykład w rękaw bluzy – dzięki czemu już nigdy nie zapomnimy komórki. [podobne: medycyna estetyczna rzeszów, Fotograf Poznań, szpital orłowskiego poród ]

Wracając do telewizorów OLED – stanowią one nadzieję dla osób, którym nie odpowiada zarówno odbiór w ekranach LED starego typu, jak i obraz oferowany przez plazmy. Obraz OLED odwzorowuje ogromną ilość kolorów, jest bardzo jasny bez podświetlania. Za rozwojem tej technologii optują też firmy, które dbają o ekologię. Ekran OLED zawiera niewiele warstw, w związku z czym produkcja takiego monitora jest prostsza. Co najważniejsze, telewizory tego typu nie wymagają używania rtęci, na żadnym z etapów tworzenia. Cechuje je także niezwykle długa żywotność. Pobierają też mniej prądu niż inne typy odbiorników. Jedyną wadą technologii OLED jest fakt, że pierwsze modele są jeszcze bardzo drogie i trudno dostępne – już niedługo ta sytuacja ulegnie zmianie.

Powiązane tematy z artykułem: medycyna estetyczna rzeszów szpital orłowskiego poród włośniki