Telewizory 3d – czy warto.

W wielu salonach ze sprzętem elektronicznym można znaleźć stanowiska z telewizorami z obrazem trójwymiarowym. Przyciągają one wiele osób zainteresowanych niezwykłymi wrażeniami. Czy telewizory trójwymiarowe będą cieszyły się równym powodzeniem jak seanse 3D w kinach, czy pozostaną tylko ciekawostkami na sklepowych półkach?

Należy pamiętać, że filmy, które można obejrzeć właśnie w telewizorze znajdującym się w sklepie, są doskonałej jakości. Nie ulega wątpliwości, że trudno będzie znaleźć filmy nagrywane w tym systemie – w sieci panuje obecnie moda na zwykłe filmy HD.

Jeśli myślisz, że ta technologia ma niewiele wspólnego ze śmiesznymi, papierowymi okularami ze szkłami z folii, uległeś specjalistom od marketingu. Okulary, które nakładasz w kinie 3D, są niemal takie same. Okulary dołączane do telewizora trójwymiarowego wymagają zasilania – ich używanie często męczy wzrok. Technologii jest kilka, niektóre z nich skupiają się na samych okularach, inne natomiast zwiększają cenę telewizora. „Aktywne” okulary bardzo często zmniejszają rozdzielczość obrazu, przez co na przykład rozdzielczość HD zostaje obcięta do połowy.

Niektóre osoby nie widzą efektu 3D i czują się dziwnie po nałożeniu okularów. Narzekają także na uczucie dezorientacji następujące przed przyzwyczajeniem się do nowego sposobu postrzegania świata. Okulary do oglądania 3D pozwalają na seanse nawet dla osób noszących własne szkła, jednak przez to są stosunkowo duże. [hasła pokrewne: medycyna estetyczna rzeszów, Fotograf Poznań, szpital orłowskiego poród ]

W większości przypadków nie ma możliwości „przejścia w trzeci wymiar” bez modernizacji całego sprzętu. Musisz zakupić więc nowy odtwarzacz Blue Ray oraz nowy telewizor. Warto wspomnieć, iż żadna z nowych konsol na rynku nie oferuje możliwości grania w trójwymiarze. Ostatnim wydatkiem będzie wymieniana kolekcji filmów na 3D, jednak producenci zapowiadają, że mają w planach konwertery do tego formatu. Ta kwestia należy do przyszłości.

Technologia telewizorów 3D, z uwagi na bardzo wczesny etap rozwoju, powinna być traktowana jako coś, co być może kiedyś trafi „pod strzechy”.

Powiązane tematy z artykułem: medycyna estetyczna rzeszów szpital orłowskiego poród włośniki