Wybieramy odtwarzacz Blue-Ray

Rewolucja, która nastąpiła po wejściu do powszechnego użytku nagrywarek DVD, dzisiaj już się zakończyła. Sprzedaż płyt o standardowych pojemnościach – czyli 4,7 GB oraz płyt CD pomału zamiera. Na rynku jest coraz mniej laptopów ze stacjami płyt –  dane przechowujemy w „chmurze”, lub ewentualnie na kartach pamięci.

Filmy w najwyższej jakości – czyli w HD, cieszą się dużą popularnością, a z uwagi na długie przegrywanie ich na nośniki w postaci kart pamięci z dysku, najczęściej kupowane są na płytach Blue Ray. Taki dysk pozwala na zapisanie filmu „ważącego” kilkadziesiąt gigabajtów, jednak do jego odtwarzania konieczny jest odpowiedni sprzęt.

Odtwarzacze Blue Ray różnią się pomiędzy sobą obsługiwanymi formatami. Przed zakupem zwróćmy uwagę na to, czy sprzęt zna wiele formatów, czy tylko niektóre. Wybiórczość będzie dla nas wielkim utrudnieniem w codziennym oglądaniu video. Będzie to niewątpliwie jedna z najważniejszych kwestii decydujących o wyborze. [hasła pokrewne: medycyna estetyczna rzeszów, Fotograf Poznań, szpital orłowskiego poród ]

Większość odtwarzaczy Blue Ray pozwala na oglądanie zdjęć oraz filmów z kart pamięci czy zewnętrznego dysku twardego. Jeszcze lepszym rozwiązaniem, jest podłączenie odtwarzacza Blue Ray do sieci wewnętrznej. Można to rozwiązać na dwa sposoby – za pomocą kabla, lub bezprzewodowo. Urządzenie jest wtedy widoczne w sieci domowej, dzięki czemu można oglądać multimedia bez konieczności kopiowania danych.

Należy pamiętać o tym, że oglądanie w ten sposób filmu HD będzie utrudnione – ze względu na ograniczającą prędkość transmisji.

Dla osób mających duże wymagania, co do jakości obrazu, warto polecić sprzęt najwyższej klasy, który oddaje obraz z płyty bez przekłamań i uproszczeń.

Oglądanie filmów w rozdzielczości HD na telewizorze kineskopowym nie ma najmniejszego sensu. Aby podziwiać pełnię efektów, należy zainwestować w telewizor o dużej przekątnej, najlepiej plazmowy lub LCD podświetlany diodami LED. Warto dokupić także zestaw kolumn głośnikowych , dzięki którym dźwięk będzie równie realistyczny co obraz.

Powiązane tematy z artykułem: medycyna estetyczna rzeszów szpital orłowskiego poród włośniki