Wybór telewizora LCD

Jeśli pragniesz zakupić telewizor LCD, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaka ma być wielkość ekranu. Przekątna czternaście cali nadaje się do oglądania z odległości siedemdziesięciu centymetrów, a do salonu będziesz potrzebować o wiele większego ekranu. Większość osób wybierze telewizor o przekątnej ekranu około trzydzieści – czterdzieści cali, dzięki czemu będzie można oglądać filmy i programy bez wytężania wzroku.

Ekran ponad czterdzieści cali jeszcze kilka lat temu wydawał się niepotrzebną ekstrawagancją, teraz natomiast stać na niego niemal każdą rodziną. Lepiej zainwestować w większy ekran, niż potem żałować.

Dlaczego warto zwracać uwagę na rozdzielczość? Wiele osób ogląda tylko i wyłącznie filmy ściągane z internetu bądź zakupione na płytach DVD/Blue Ray. W takim przypadku warto zakupić średniej wielkości telewizor LCD i podpiąć go do komputera, zamiast małego monitora. Zwiększają się wtedy możliwości twojego sprzętu. Poprawia się również komfort korzystania z komputera. Z drugiej strony niektóre telewizory są na tyle zaawansowane, że można w nich przeglądać strony internetowe, bez użycia komputera. [przypisy: medycyna estetyczna rzeszów, Fotograf Poznań, szpital orłowskiego poród ]

Jeśli użyjesz w tym celu ekranu o mniejszej rozdzielczości, obraz będzie postrzępiony i niezbyt ładny – zatem im większy telewizor, tym większa powinna być jego rozdzielczość. Jeśli chodzi o telewizory o bardzo dużym ekranie, można się zastanawiać nad wyborem technologii LCD bądź plazmy. Plazma oferuje lepszą jakość obrazu, niż panel LCD, jednak nie jest wolna od wad. Po pierwsze, ekran jest wysoce błyszczący – widać na nim każdy refleks świetlny w pomieszczeniu. Nie przeszkadza, to jeśli jesteś cały dzień poza domem i oglądasz telewizję wieczorami. W dzień będziesz zmuszony do zasłaniania okien. Plazma to przede wszystkim „kinowy” obraz – oddaje kolor i przejścia tonalne o wiele lepiej niż LCD. Na telewizorze plazmowym można zobaczyć prawdziwą czerń – w technologii LCD jest zawsze ciemnoszara. Dla osób oglądających obraz całą rodziną dobrą informacją będzie fakt, że kąty widzenia są o wiele większe.

Powiązane tematy z artykułem: medycyna estetyczna rzeszów szpital orłowskiego poród włośniki